BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Bota

Britania e Madhe nuk ndalet, vjen një tjetër goditje e fuqishme për Rusinë

Britania e Madhe nuk ndalet, vjen një tjetër goditje e fuqishme

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ka vendosur një këst të sanksioneve të reja tregtare ndaj Rusisë, duke vendosur ndalime për eksportin e një sërë mallrash në Rusi.

Detajet e sanksioneve që u vendosën të mërkurën u postuan në një përditësim në faqen e internetit të qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar të enjten në mëngjes. 

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar njoftoi ndalime për eksportin e "mallrave dhe teknologjisë së shtypjes së brendshme, mallrave dhe teknologjisë në lidhje me armët kimike dhe biologjike, mallrat dhe teknologjinë detare, mallrat dhe teknologjinë shtesë të rafinimit të naftës, mallrat dhe teknologjinë shtesë kritike të industrisë".

Eksporti i karburantit të avionëve dhe aditivëve të karburantit në Rusi ishte gjithashtu i ndaluar si pjesë e sanksioneve të reja, njoftoi përditësimi. 

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar iu përgjigj pushtimit rus të Ukrainës më 24 shkurt duke vendosur menjëherë sanksione në të njëjtën ditë.

Goditjet e fundit në importet e Rusisë erdhën kur Lituania njoftoi ndalimin e kalimit të mallrave të sanksionuara përmes territorit të saj nga Kaliningrad enklava e Rusisë në bregdetin Baltik e cila ka mbështetjen e BE-së pas saj.