BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri dhe jep lajmin "e keq" për Edi Ramën

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x

Bota

Britania i jep goditjen e fortë Rusisë

Britania i jep goditjen e fortë Rusisë

Politikanët rusë, të cilët ishin anëtarë të një delegacioni që do të merrnin pjesë në takimin e radhës të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë, iu është mohuar viza britanike, sipas The Guardian.

Lajmi u bë i ditur nga Vladimir Dzhabarov, i cili është nënkryetari  i komitetit të çështjeve ndërkombëtare të dhomës së lartë ruse.

“Ne morëm një përgjigje skandaloze se qeveria britanike nuk mund t’u lëshojë viza anëtarëve të delegacionit rus në Asamblenë Parlamentare të OSBE-së, cilado qoftë arsyeja e tyre për të vizituar vendin”.

I pyetur për komentet e Dzhabarov, një zëdhënës i Zyrës së Brendshme tha: “Aktualisht nuk ka kufizime për shtetasit rusë për të punuar në Mbretërinë e Bashkuar me viza pune afatgjatë”.

Zëdhënësi tha se Mbretëria e Bashkuar po i jepte përparësi aplikimeve nga ukrainasit dhe se aplikimet për viza studimi, pune dhe familjare kërkonin më shumë kohë për t’u përpunuar. Dzhabarov tha se Rusia Rusia u dërgoi një letër të gjithë delegacioneve të tjera duke thënë se “përjashtimi i delegacionit rus dëmton seriozisht besueshmërinë e eventit”.

Të gjitha vendimet e miratuara në mungesë të tij “nuk do të njihen nga ne si legjitime”, thuhej në letër, sipas Dzhabarov.

Takimi i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së do të zhvillohet në Birmingham midis 2-6 korrikut.

Më të lexuarat