Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Britania ndëshkon Rusinë pas ultimatumit, May: Do dëbojmë 23 diplomatë

Postuar: 14/03/2018 - 14:11

Ashtu si kishte paralajmëruar, Britania e Madhe merr masën e parë ndëshkuese ndaj Rusisë. 23 diplomatë rusë që do të dëbohen nga Britania pas ultimatumit të dhënë nga kryemninistrja Theresa May, lidhur me hetimet për helmimin e ish agjentit rus dhe vazjës së tij, për të cilën akuzohet Rusia. Kryeministrja britanike Theresa May njoftoi sot se po dëbon 23 diplomatë rusë nga Mbretëria e Bashkuar pas ngjarjes se tronditi fort marredheniet mes dy vendeve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/03/2018 - 22:22

Pas dorëheqjes së kryeministrit të Sllovakisë Robert Fico, pas vrasjes së gazetarit investigativ dhe të dashurës së tij, Sllovakia nuk po gjen ende qetësi.

Mbi 65 mijë protestues kanë mbushur sheshet e vendit duke organizuar protesta anti-qeveritare.

Postuar: 16/03/2018 - 20:08

Dy gra janë lënduar nga shtëna pistolete në Romë këtë pasdite, në rrugën "Ozanam".

Postuar: 16/03/2018 - 17:33

Një grua e cila qëndroi me telefon përreth 20 orë gjatë një udhëtimi me tren iu është nënshtruar një operacioni për shkak se ju mpiks gjaku në tru.

Postuar: 16/03/2018 - 16:38

Një incident ka ndodhur në një fshat turistik në Gudauri, Gjeorgji. Teleferiku që ndodhej në zonën turistike është prishur dhe si pasojë janë plagosur 8 persona.

Ministri i Jashtëm rus Lavrov konfirmon dëbimin e diplomatëve britanikë

Postuar: 16/03/2018 - 15:47

Të enjten, Kremlini bëri të ditur përmes një zëdhënësi masa shpaguese. Pozicioni i Londrës është "fund e krye i papërgjegjshëm", u bë e ditur.

Postuar: 16/03/2018 - 15:00

Një helikopter është rrëzuar një ditë më parë në Irak, ku kanë humbur jetën shtatë ushtarë amerikanë. Lajmi u bë i ditur nga një zyrtar amerikan i Mbrojtjes.