Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Bruksel, BE diskuton sot për krizën në BE

Bruksel, BE diskuton sot për krizën në BE

Postuar: 12/05/2014 - 10:33

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian takohen sot në Bruksel për të diskutuar krizën në Ukrainë. Ministrat pritet të ndërmarrin hapa për të zgjeruar sanksionet kundër kompanive që janë të përfshira në krizë.
 
Ndërkohë, presidenti i Këshillit të BE-së, Herman Van Rompuy, udhëton drejt Ukrainës, për të takuar autoritetet e qeverisë së përkohshme.
 
Këta hapa të BE-së vijnë një ditë pasi rebelët pro-rusë kanë mbajtur referendumet për vetëvendosje në pjesët lindore të Ukrainës. Bashkimi Evropian ka thënë se nuk do t’i njohë rezultatet e këtyre votimeve.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2019 - 21:51

Një djalë 13-vjeç u gjet i varur në shtëpinë e tij në SHBA, pasi zbuloi se vajza që ai pëlqente kishte të dashur.

Postuar: 20/08/2019 - 20:49

Një burrë nga Karolina e Veriut akuzohet se ka mbajtur një grua 24-vjeçare dhe foshnjën e saj në

Postuar: 20/08/2019 - 19:17

Një baba ka tentuar të hedhë vajzën e tij 5 muajshe nga dritarja.

Postuar: 20/08/2019 - 18:48

Çdo ditë e më tepër mediat botërore po flasin për një dëshirë të papërmbajtshme të Donald Trump p

Postuar: 20/08/2019 - 18:07

Një ngjarje e rëndë ka tronditur pasditen e sotme Greqinë pasi mediat vendase raportojnë se një h

Postuar: 20/08/2019 - 17:50

Komisioni Europian shprehu sot keqardhje që kryeministri britanik, Boris Johnson nuk kishte propo

Postuar: 20/08/2019 - 17:03

Një ngjarja e rëndë ka ndodhur sot në ishullin e Braçit, në Kroaci, teksa ka humbur jetën ish-min