Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Bullgaria i thotë lamtumirë gazetares së vrarë Viktoria Marinova

Viktoria Marinova

Postuar: 12/10/2018 - 18:09

Qindra njerëz morën pjesë sot në funeralin e gazetares së vrarë televizive bullgare Viktoria Marinova, teksa autoritetet thonë se i dyshuari i tyre në Gjermani ka pranuar fajin dhe pritet të ekstradohet së shpejti.
 
Rasti tronditi Bullgarinë dhe solli revoltim ndërkombëtar. Sot qindra dashamirës kishin ardhur në qytetin Ruse për të vënë lule te varri i Marinova, trupi i së cilës u zbulua të shtunën pranë bregut të Danubit.
 
30-vjeçarja që lë pas një fëmijë të vogël, vdiq nga goditjet në kokë dhe mbytja. Ajo gjithashtu ishte përdhunuar.
 
Bulgaria ashtu si dhe komuniteti ndërkombëtar kishin supozuar se vrasja kishte lidhje me punën e saj, por duket se i dyshuari 20-vjeçar Severin Krasimirov, ka kryer aktet makabre në efektin e drogave e alkoolit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/02/2019 - 07:44

Në zhvillimet e djeshme të konferencës ndërkombëtare të sigurisë në Munih, zëvendës-presidenti amerikan Mike Pence ka kritikuar fuqitë aleate evropiane për mungesë mbështetjeje ndaj nismave amerikane në lidhje me Iran

Postuar: 16/02/2019 - 22:25

Protestuesit e Jelekëve të Berdhë në Paris pikasën sot në rrugë të ashtuquajturit mendimtar heb

Postuar: 16/02/2019 - 22:11

Gjykata e apelit në Fujairah të Emirateve të Bashkaura Arabe, shqyrtoi sot rastin e një gruaje

Postuar: 16/02/2019 - 22:02

Një përdorues drogash i cili i injektoi një dozë fatale heroine të dashurës së tij dhe më pas f

Postuar: 16/02/2019 - 19:17

NASA po përshpejton planet për të rikthyer amerikanët në hënë, pro kësaj here agjencia hapësino

Postuar: 16/02/2019 - 19:07

Një ish-inxhinier i lartë i Coca-Cola është paditur dje në Tennessee të SHBA për vjedhje të sek

Postuar: 16/02/2019 - 18:42

Titanosaurët ishin gjigandët katërkëmbësh që bridhnin në fushat e Afrikës dhe Amerikës së Jugut