BREAKING NEWS

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda
x
BREAKING NEWS

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/ Artan Hoxha flet me emra dhe plas ‘bombën’: Do goditet shumë lartë! SPAK më ka thirrur dhe mua të dëshmojë për këtë dosje!

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/
x
BREAKING NEWS

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë që përfundoi të shoqëruar në polici/ Reagon ‘flakë për flakë’ UKV, sqaron gjithë situatën

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë
x
BREAKING NEWS

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të amerikanëve, Berisha paralajmëron me shkarkimin e kreut të PD, Fieri sfida e radhës

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të
x
BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon ish-kryeministrin se po tenton grusht shteti brenda partisë

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon
x

Bota

Burrit i ndodh e pabesueshmja, ajo që zbulon në oborrin e mikut të tij i ndryshon jetën

Burrit i ndodh e pabesueshmja, ajo që zbulon në oborrin e mikut

Një kërkues amator në Danimarkë, Ole Ginnerup Schytz, iu shpërblye mundimi me një zbulim gjigand gati 1 kilogramë monedha ari të groposura përpara 1.500 vjetësh, të cilat padyshim do ta bëjnë shumë të pasur.

Artefaktet e florinjta datojnë nga Epoka e Hekurit. Në njoftimin për shtyp të muzeut Vejlemuseerne, ku do të ekspozohen monedhat, ky përshkruhet “ si një nga thesaret më të mëdhenj, më të pasur dhe më të bukur të arit në historinë daneze deri më tani”.

Kreu i kërkimit në këtë muze, Mads Ravn, i tha CNN se gati sa nuk ra nga karrigia kur Schytz i dërgoi foton e njërit prej objekteve duke e pyetur nëse kishte ndonjë vlerë.

Kërkuesi sapo e kishte blerë detektorin e tij të metaleve dhe një mik e lejoi ta provonte në tokën e tij.

Brenda pak orësh, Schytz zbuloi thesarin duke i lënë të gjithë gojëhapur.