Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çfarë po ndodh në Francë? 60 mijë policë dhe forca xhandarmërie në gatishmëri 

Postuar: 19/04/2019 - 15:22

Mbi 60 mijë policë do të jenë në gatishmëri ditën e shtunë në Francë pasi është paralajmëruar protesta e radhës e jelekverdhëve.

Protesta janë lajmëruar edhe pranë katedrales Notre Dome në Paris dhe ministri i Brendshëm e quajti këtë një provokim të pastër.

“Mbi 60.000 policë dhe xhandarë do të mobilizohen në të gjithë Francën për të kryer detyrën e tyre. Misioni ynë është siguria e francezëve dhe garantimi i të drejtës për të protestuar pa rrezik”, bëri të ditur ministri Castaner.

Sipas tij, huliganët do të jenë sërish të pranishëm në disa qytete të Francës, në Tuluz, në Montpelie, Bordo dhe në zona të veçanta të Parisit.

'Objektivi i tyre është i qartë, një skenar i dytë si ai i 16 marsit ku Pallati Elize u vu në shënjestër të dhunës. Këto ngjarje sollën shkarkimin e shefit të policisë së Parisit', vijoi ministri.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2019 - 11:12

Shokët kanë gjetur të pajetë në dhomën e saj një studente 20-vjeçare. Mësohet se ajo humbi jetën saj pasi ndoqi një dietë të rrezikshme.

Postuar: 20/11/2019 - 11:02

Një 23 vjeçare është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj në Kaliforni.

Postuar: 20/11/2019 - 09:59

Një burrë kërkoi që partnerja i tij t’i jepte vajzat e saj të moshës 1 dhe 4 vjeç  për

Postuar: 20/11/2019 - 09:45

Një biznesmen i njohur u arrestua në jahtin e tij luksoz, pasi dyshohet se ka porositur vrasjen e

Postuar: 20/11/2019 - 07:25

Kombet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian kritikuan dje vendimin e administratës amerikane e cila

Postuar: 19/11/2019 - 23:28

Politikani amerikan, Eric Swalwell është përballur me një incident aspak të zakontë në transmetim

Postuar: 19/11/2019 - 22:11

Fotografi i natyrës Ian Wiese ishte duke filmuar në Perth, teksa balenat blu emigrojnë drejt ju