BREAKING NEWS

Ngjarja që ngriti në këmbë shtetin/ Sipas Blendi Fevziut, ja pse ndodhi sulmi me armë te zyrat e Top Channel

Ngjarja që ngriti në këmbë shtetin/ Sipas Blendi Fevziut, ja
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin që arrestoi policin e RENEA-s

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari zbulon nëse do të ketë të tjera largime nga listat e Alibeajt

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari zbulon nëse do të ketë të
x
BREAKING NEWS

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme 'kolosale' në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x

Bota

Charles vendos ultimatum ‘absurd’ në Pallatin Mbretëror: Përjashtohen punonjësit që bëjnë këtë veprim

Charles vendos ultimatum ‘absurd’ në Pallatin Mbretëror:

Kur Mbreti Charles III u ngjit në fronin britanik pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth, ai trashëgoi rezidencat e nënës së tij të ndjerë, si Pallati Buckingham dhe Kalaja Windsor, të cilat kanë shumë protokolle të stafit. Pa dyshim, rregullat ndonjëherë janë strikte dhe vlejnë për të gjithë. Por një rregull duket se nuk lidhet me Mbretin Charls.

 Ai ka një mospëlqim të madh për telefonat celularë

Për stafin që punon në rezidencat mbretërore, ekziston një rregull i pathyeshëm, i cili nuk është tjetër veçse të mbajnë celularët të fikur gjatë orarit të punës. Përjashtohen ata që punojnë në zyrat e pallatit dhe kanë nevojë për celularë për të kryer detyrën. Ky rregull sigurisht ka të bëjë me monarkun e ri i cili siç dihet nuk ka celular.

Mospëlqimi i monarkut të ri ndaj telefonave celularë është i njohur. Tashmë rregullorja është më e favorshme se në të kaluarën, pasi sot punonjësve u lejohet të kenë celularët me vete, për aq kohë sa janë të fikur. Në të kaluarën, telefonat celularë liheshin jashtë pallatit gjatë kontrolleve të stafit.