Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Charlie Hebdo", ja si i kundërpërgjigjen karikaturistët arabë (FOTO-LAJM)

"Charlie Hebdo" ja si i kundërpërgjigjen karikaturistët arabë (FOTO-LAJM)

Postuar: 17/01/2015 - 12:48

Karikaturat e botuara në revistën satirike franceze "Charlie Hebdo" kanë marrë kundër përgjigje nga disa karikaturistë arabë.
 
Karikaturat e këtyre të fundit vënë në pikëpyetje  lirinë e fjalës në Perëndim
 
Karikaturistë nga Jordania, Sudani, Libani, Katari dhe vende të tjera dënuan vrasjet në Paris, por publikimi i numrit të fundit të kolegëve të tyre evropiane ka ndezur zemërimin e tyre, duke bërë që ata t’i sulmojnë me të njëjtën monedhë. 
 
Ja mesazhet e karikaturave arabe
 
 
Kuwaiti paper Al Jareeda: ISIS leader being fired
 
Additonal Moroccan paper
 
Moroccan paper express solidarity
 
Lebanon's Al Akhbar: 'Freedom up in the air'
 
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 21:01

Ka ndërruar jetë një nga njerëzit më të pasur në botë. Bëhet fjalë për miliarderin konservator David Koch, i cili ndërroi jetë ditën e sotme në moshën 79-vjeçare.

Postuar: 23/08/2019 - 18:09

Kryediplomati i Koresë së Veriut quajti sot sekretarin amerikan të shtetit Mike Pompeo, një &ld

Postuar: 23/08/2019 - 17:13

Kina ka njoftuar sot ngritje tarifash për produkte amerikane në vlerë $75 miliardë, në kundërpë

Postuar: 23/08/2019 - 16:59

Presidenti rus Vladimir Putin urdhëroi sot ushtrinë të kryejë "reagime simetrike" nda

Postuar: 23/08/2019 - 16:09

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në një qytet të Turqisë që ka ngritur në këmbë të gjithë autori

Postuar: 23/08/2019 - 15:23

Të paktën katër njerëz gjetën vdekjen dhe më shumë se 100 të tjerë janë lënduar në goditjet e r

Postuar: 23/08/2019 - 15:19

Presidenti francez Emmanuel Macron, ka thënë se numri rekord i zjarreve në pyjet në Amazon të B