Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Charlie Hebdo" nuk dorëzohet, së shpejti del numri i ri

"Charlie Hebdo" nuk dorëzohet, së shpejti del numri i ri

Postuar: 08/01/2015 - 12:18

Gazeta satirike "Charlie Hebdo" duke se nuk tmerrohet nga sulmet ç'njerëzore të terroristëve. Numri i saj i ri pritet që të dalë së shpejti.
 
Ky lajm është bërë i ditur nga vetë stafi i së përjavshmes satirike.
 
Ditën e djeshme redaksia e gazetës "Charlie Hebdo" është sulmuar nga tre persona të armatosur dhe të maskuar.
 
Për pasojë janë vrarë 12 persona ,mes tyre drejtori i gazetës dhe 3 persona të cilat bënin karikaturat .
 
Dyshohet se sulmi vjen nga radhët e ISIS pasi gazeta ka ironizuar fenë myslimane dhe profetin e tyre Muhamend. 

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 23:15

Tërmeti i fortë tronditi sot në drekë kryeqytetin grek të Athinës, duke alarmuar miliona banorë.
 
Si pasojë në disa zona është ndërprerë energjia elektrike.
 

Postuar: 19/07/2019 - 22:02

Irani ka sekuestruar sonte çisternën e dytë detare në pronësi britanike në ujërat e Ngushticës

Postuar: 19/07/2019 - 21:48

Ministria ruse e mbrojtjes ka publikuar një video me testimet në detin e Japonisë, ku dy luftan

Postuar: 19/07/2019 - 21:40

Një video tregon momentin e tmerrshëm kur një turiste zhvishet lakuriq dhe kërcen nga një urë m

Postuar: 19/07/2019 - 21:33

Modelja e bukur ruse që u martua me ish-mbretin e Maljazisë dhe u raportua më pas se është divo

Postuar: 19/07/2019 - 21:03

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Venezuelë, teksa lojtari Gerardo Mendoza, është gjetur i vrarë

Postuar: 19/07/2019 - 15:56

Irani ka mohuar sot pretendimet e President Donald Trump se një luftanije ameriakne në Gjirin P