Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Charlie Hebdo", protestuesit pakistanez: Vizatimi i Profetit Muhamed akti me i keq i terrorizmit

"Charlie Hebdo" , protestuesit pakistanez:  Vizatimi i Profetit Muhamed akti me i keq i terrorizmit

Postuar: 15/01/2015 - 19:34

Ditën e stome myslimanët në  Pakistan kanë dalë në protestë ku kërkojnë dënimin me vdekje të stafit të redaksisë së gazetës satirike "Charlie Hebdo". 
 
Ato e konsiderojnë aktin më të tmerrshëm të "terrorizmit" vizatimin e profetit Muhamed.
 
Rreth 300 persona kanë protestuar për dy ditë u mblodhën në lindje të qytetit Lahore, duke protestuar kundër Charlie Hebdo.
 
Ato mbanin në duar në të cilat shkruhej "Poshtë Charlie Hebdo". 
 
Në një flamur ishte shkruar" Ironizimi dhe fyerja në karikaturë e Profetit është akti më i keq i terrorizmit. Skicuesit e krijuesit duhet të vareshin menjëherë". 
 
 
Outrage: The 300-strong group carried placards saying 'Down with Charlie Hebdo' during the rally in Lahore
 
Burning issue: Pakistani protesters burn a French flag during a protest against the printing of satirical Charlie Hebdo sketches of the Prophet Mohammed  in Multan
 
Filipino Muslims set fire to a banner with a picture of Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu during a protest at what they described as 'double standard' practices of the Western media against Muslims in the wake of global call for condemnation following the terrorist attack at the satirical magazine Charlie Hebdo
 
Outrage: Many Muslims believe their faith forbids depictions of the prophet and reacted with dismay - and occasionally anger - to the latest cover image including at this demonstration in Marawi in the Philippines

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 21:01

Ka ndërruar jetë një nga njerëzit më të pasur në botë. Bëhet fjalë për miliarderin konservator David Koch, i cili ndërroi jetë ditën e sotme në moshën 79-vjeçare.

Postuar: 23/08/2019 - 18:09

Kryediplomati i Koresë së Veriut quajti sot sekretarin amerikan të shtetit Mike Pompeo, një &ld

Postuar: 23/08/2019 - 17:13

Kina ka njoftuar sot ngritje tarifash për produkte amerikane në vlerë $75 miliardë, në kundërpë

Postuar: 23/08/2019 - 16:59

Presidenti rus Vladimir Putin urdhëroi sot ushtrinë të kryejë "reagime simetrike" nda

Postuar: 23/08/2019 - 16:09

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në një qytet të Turqisë që ka ngritur në këmbë të gjithë autori

Postuar: 23/08/2019 - 15:23

Të paktën katër njerëz gjetën vdekjen dhe më shumë se 100 të tjerë janë lënduar në goditjet e r

Postuar: 23/08/2019 - 15:19

Presidenti francez Emmanuel Macron, ka thënë se numri rekord i zjarreve në pyjet në Amazon të B