BREAKING NEWS

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas ‘bombën’, zbulon emrat e vrasësve të Remzi Hoxhës, mes tyre edhe figura të rëndësishme politike (FOTO)

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas
x

Bota

Cikloni 'Ianos' në Greqi ndryshon drejtim, këto janë zonat që pritet të godasë

Cikloni 'Ianos' në Greqi ndryshon drejtim, këto janë

Cikoni ‘Ianos’ pasi goditi Thesalinë dhe Fthiotidën duket se ka marrë një kurs të ri drejtimi. Harku i stuhisë, sipas një harte më të re, pak para orës 7 të mëngjesit, duket se është transferuar në Evia dhe ishujt e Egjeut, ndërsa një front i dytë, më i vogël, manifestohet në vargmalin e Parnassos.

‘Protothema’ shkruan se fatmirësisht duket se fronti i tretë në zonën e Thesalisë dhe Volos, duket se është tërhequr.

Të dy frontet e stuhisë – Jon dhe Thesali – u bashkuan në lartësinë e Evijës juglindore, duke formuar një hark që shtrihet nga Evia veriore dhe Fthiotida, në zonën detare në jugperëndim të Peloponezit, duke kaluar Kythira, prefektura e Chania.