BREAKING NEWS

Gazeta italiane zbulon prapaskenat e sherrit të tifozëve të Romës: Vodhën thikat nga një restorant që të godisnin...

Gazeta italiane zbulon prapaskenat e sherrit të tifozëve të
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ora para finales së Conderence League, Garda merr nën mbrojtje institucionet e rëndësisë së veçantë

Vetëm pak ora para finales së Conderence League, Garda merr nën
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orë

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Marrëdhëniet me NATO-n, Gjenerali amerikan: Shqipëria, vëllai i madh në rajon! Zbulon dhuratën që i ka bërë Rama

Marrëdhëniet me NATO-n, Gjenerali amerikan: Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

“E kam të vështirë të shpreh mirënjohjen...” Rama: Do shkel protokollin, të flas në anglisht që të shmang përkthimin e keq, ndonjëherë krijon probleme mes meje dhe SHBA-së…

“E kam të vështirë të shpreh
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama zbulon projektin e rëndësishëm: Bazë detare të NATO-s në Shqipëri

Kryeministri Rama zbulon projektin e rëndësishëm: Bazë
x
BREAKING NEWS

“Shqipëria dhe shqiptarët janë shumë pro-amerikanë”, Rama i jep medaljen “Ylli i Madh i Mirënjohjes Publike” komandantit të NATO-s

“Shqipëria dhe shqiptarët janë shumë
x
BREAKING NEWS

Vrau 82-vjeçaren dhe e hodhi në një kazan mbeturinash, Gjykata e Fierit dënon Skënder Krasniqin, ja sa vite burg do të vuajë

Vrau 82-vjeçaren dhe e hodhi në një kazan mbeturinash, Gjykata
x

Bota

Cili do jetë rrugëtimi i Boris Johnson? “Shumë njerëz duan të largohem”/ Kryeministri britanik tregon vendimin që ka marrë, zbulon në parlament nëse do dorëhiqet apo jo

Cili do jetë rrugëtimi i Boris Johnson? “Shumë njerëz

Kryeministri britanik Boris Johnson këtë të mërkurë ka deklaruar se nuk do të dorëhiqet nga posti i tij dhe se puna e tij do të vijojë normalisht.

Johnson deklaratën e ka bërë në parlament ku u akuzua nga lideri laburist i opozitës, Keir Starmer për ndryshimin e historisë së tij lidhur me tubimet dhe për mashtrimin e parlamentit.

Ndërkohë pyetjes nëse do të largohet ai i është përgjigjur prerë “Jo”.

Unë nuk e mohoj atë dhe për të gjitha llojet e arsyeve, shumë njerëz mund të duan që unë të largohem nga rruga, por arsyeja pse Starmer dëshiron që unë të largohem nga rruga është sepse ai e di se mund t’i besohet kësaj qeverie për të ofruar ” ka thënë kryeministri britanik.

Ndër të tjera ai ka theksuar se ai dhe qeveria e tij kanë marrë nisma të ndryshme dhe ai do vijojë punën për ti mbyllur ato.