Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

CNN, BBC dhe Al Jazeera i thonë JO publikimit të karikaturës së profetit Muhamed

CNN, BBC dhe Al Jazeera i thonë JO publikimit të karikaturës së profetit Muhamed

Postuar: 13/01/2015 - 20:22

Redaktori kryesor i revistës “Charlie Hebdo” ka zbuluar se revista do të dalë të mërkurën në një milionë kopje dhe se edhe këtë herë në kopertinë do të jetë profeti Muhamed.
 
Revista “Charlie Hebdo” ka sfiduar sërish, duke lajmëruar se në numrin e radhës do të publikojë një karikaturë të profetit Muhamed. 
 
CNN, New York Times, BBC dhe Al Jazeera janë mediat ndërkombëtare që i kanë thënë JO publikimit të kësaj karikature.
 
Sipas tyre shkak është siguria e punonjësve, madje dhe ndonjë sulm i mundshëm terrorist.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 21:01

Ka ndërruar jetë një nga njerëzit më të pasur në botë. Bëhet fjalë për miliarderin konservator David Koch, i cili ndërroi jetë ditën e sotme në moshën 79-vjeçare.

Postuar: 23/08/2019 - 18:09

Kryediplomati i Koresë së Veriut quajti sot sekretarin amerikan të shtetit Mike Pompeo, një &ld

Postuar: 23/08/2019 - 17:13

Kina ka njoftuar sot ngritje tarifash për produkte amerikane në vlerë $75 miliardë, në kundërpë

Postuar: 23/08/2019 - 16:59

Presidenti rus Vladimir Putin urdhëroi sot ushtrinë të kryejë "reagime simetrike" nda

Postuar: 23/08/2019 - 16:09

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në një qytet të Turqisë që ka ngritur në këmbë të gjithë autori

Postuar: 23/08/2019 - 15:23

Të paktën katër njerëz gjetën vdekjen dhe më shumë se 100 të tjerë janë lënduar në goditjet e r

Postuar: 23/08/2019 - 15:19

Presidenti francez Emmanuel Macron, ka thënë se numri rekord i zjarreve në pyjet në Amazon të B