BREAKING NEWS

Media e njohur italiane: Ja vendet në Shqipëri ku "fshihen" minerale të çmuara dhe plani i madh që po përgatit Meloni për Tiranën

Media e njohur italiane: Ja vendet në Shqipëri ku "fshihen"
x
BREAKING NEWS

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent
x
BREAKING NEWS

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është presidenti i ri i Turqisë

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me deklaratën e fundit për Gert Shehun

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me
x
BREAKING NEWS

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me përgjigjen

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe BE tërhiqen, sovraniteti i Kosovës...

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe plas deklaratën ‘bombë’: Agjentët rus në Nish po pajisen me pasaporta diplomatike serbe

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Ja pse Rama ka zgjedhur partnere Turqinë, ndërsa Berisha ka Greqinë?

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/
x

Bota

COVID 19/ Ministrja e Shëndetësisë në Spanjë del me njoftimin e rëndësishëm

COVID 19/  Ministrja e Shëndetësisë në Spanjë del me

Spanja, një nga vendet e fundit në Evropë që kërkon ende përdorimin e maskave në transportin publik për të parandaluar përhapjen e Covid-19, ka të ngjarë të heqë masën më 7 shkurt, tha sot Ministrja e Shëndetësisë Carolina Darias. Ministri theksoi se situata epidemiologjike në vend është stabile dhe shërbimet e urgjencës në shëndetësi kanë sugjeruar heqjen e masës. Maskat do të mbeten të detyrueshme në institucionet shëndetësore.

“Unë do ta sjell propozimin për heqjen e detyrimit për veshjen e maskave në transportin publik në mbledhjen e kabinetit të 7 shkurtit”, u tha ai gazetarëve.

Tre vjet pasi rastet e para të Covid-19 u zbuluan në Evropë, maskat janë të detyrueshme vetëm në të gjithë ose disa transport publik në Spanjë, Gjermani, Austri dhe Greqi. Mbajtja e maskës në transportin publik u bë e detyrueshme në maj 2020. Gjermania do të heqë masën , e cila zbatohet për trenat dhe autobusët në distanca të gjata, më 2 shkurt.