Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja çfarë thotë kryeministri Rama  

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja
x

Bota

COVID-19 në Itali, përgjysmohet numri i viktimave, ja sa persona janë konfirmuar pozitivë në 24 orët e fundit

COVID-19 në Itali, përgjysmohet numri i viktimave, ja sa persona

Italia ka shënuar sërish rritje të numrit të të infektuarve në 24 orët e fundit, ku janë konfirmuar 574 raste të reja me COVID-19, ndërsa ditën e djeshme ishin 523 raste.

Ndërkohë është përgjysmuar numri i viktimave në krahasim me ditën e djeshme, pasi 3 persona humbën jetën për shkak të COVID-19.

Që nga fillimi i pandemisë në Itali janë regjistruar 252.809 persona të infektuar dhe 35.234 viktima, ndërsa deri në fillim të qershorit ishte një nga vendet më të prekura nga koronavirusi.