Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja çfarë thotë kryeministri Rama  

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja
x

Bota

COVID-19 në Itali/ Shënohen 10 viktima dhe 481 të infektuar në 24 orët e fundit (Shifrat)

COVID-19 në Itali/ Shënohen 10 viktima dhe 481 të infektuar

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur vetëm 10 persona dhe janë infektuar 481 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 35, 225 , ndërsa numërohen në total 251,713  të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë 236 shëruar persona dhe numri në total i pacientëve që kanë fituar betejën me Covid-19 ka shkuar në 202,697 të tjerë.