BREAKING NEWS

Lajm fantastik! Shkencëtarët bëjnë zbulimin e bujshëm: Ky ilaç i zakonshëm ul rrezikun e vdekjes nga koronavirusi

Lajm fantastik! Shkencëtarët bëjnë zbulimin e bujshëm:
x

Bota

COVID-19/ Surpriza në Itali, ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID-19/ Surpriza në Itali,  ja çfarë ka ndodhur në 24

Janë rreth 1.786 raste të reja me koronavirus të regjistruar në Itali, përballë 108.019 tamponëve të bërë.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 23 viktima, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 35.781 të vdekur që nga fillimi i pandemisë.
Rritet edhe numri i të shtruarve në terapi intensive ku janë 246 gjithsej.


Rajonet më të infektuara janë Veneto më 248, Lazio 230 dhe Lombardia me 229.

Më të lexuarat