BREAKING NEWS

Humb kontrollin dhe shpërthen në akuza në studio tek Arjan Çani, Ilir Meta del "zbuluar", i përplasen skandalet e rënda: I ke ditët e numëruara...

Humb kontrollin dhe shpërthen në akuza në studio tek Arjan
x

Bota

Covid në Itali/ Autoritetet publikojnë shifrat, ja çfarë ka ndodhur 24 orët e fundit në shtetin fqinj

Covid në Itali/ Autoritetet publikojnë shifrat, ja çfarë

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 14 viktima nga koronavirusi

Totali i vdekjeve që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është rritur në 35.738

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 1392 raste të reja pozitiv, për një total prej 300 897 të prekurish nga Covid.

Gjithashtu pati edhe 967 të shëruar, për një total prej 219 670 raste pacientësh.

Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 2 viktima dhe 182 raste të reja pozitive.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në Rajon ka shkuar në 16.925.