Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dalin emrat e 35 viktimave/ Presidenti kërkon përgjegjësit. Autostradat: Nuk kishte rrezik

Postuar: 15/08/2018 - 10:26

35 viktima të konfirmuara deri tani në tragjedinë e ndodhur dje në Genova ku u shemb ura Morandi, pjesë e autostradës A10. Mediat italiane kanë publikuar sot një listë të viktimave. Kujtojmë se 5 të vdekur të nxjerrë nga rrënojat janë ende të paidentifikuar.

Mes viktimave është Andrea Cerulli. Klubi Portual “Voltri” ka dhënë lajmin. “Klubi Portual i Genovas Voltri ndodhet pranë familjes së Andreas, bashkëpunëtorit tonë, mikut tonë, kolegut tonë, viktimës së tragjedisë së Urës Morandi. Mirupafshim Andre …”, shkruhet një status në faqen Facebook të klubit të tifozëve ku edhe është postuar një fotografi e Andrea Cerullit me djalin e tij të vogël. Cerruli ishte duke shkuar në punë për të marrë turnin.

Kanë humbur jetën edhe dy punëtorë të Ammiu. Ata u zunë poshtë nga një shtyllë, ndërsa ishin duke punuar në Campi. Drejtoresha e kompanisë Tiziana Merlino shprehu ngushëllimet e saj në emër të gjithë kompanisë: “Dëmet janë të pallogaritshme, por asgjë nuk krahasohet me dhimbjen për jetët e humbura”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/10/2019 - 10:02

Mark Zuckerberg, themeluesi i Facebook-ut, ka marrë një vendim të shumë diskutuar të kompanisë së tij për të lejuar politikanët të postojnë reklama politike, që pretendohet se janë mashtrime ose false.

Postuar: 19/10/2019 - 09:59

Katalonja po përjeton ditën e gjashtë të protestave të cilat nisën si reagim pas dënimit me 100 v

Postuar: 19/10/2019 - 09:29

Agjencia europiane e policisë së antikrimit, Europol, nisi sot një fushatë të re për të kapur kri

Postuar: 18/10/2019 - 22:50

Grabitja e shtëpisë së tyre nga katër shqiptarë të armatosur ka lënë ende një ndjesi ankthi tek A

Postuar: 18/10/2019 - 22:04

Ish-zyrtari i CIAs për anti-terrorizmin Philip Giraldi tashmë opinionit në pension, shkruante d

Postuar: 18/10/2019 - 17:29

Barcelona dhe e gjithë Katalonia verilindore janë bllokuar për shkak të një numri të madh të gr

Postuar: 18/10/2019 - 15:51

Presidenti rus Vladimir Putin mbikëqyri sot lëshimet e raketave balistike kontinentale, të afta