BREAKING NEWS

Do të shpallet “non grata” së shpejti”? Ilir Meta bën deklaratën e fortë, zbulon planin e fshehtë: Le ta bëjnë gjatë kohës që jam President! Do e paguaj vetë biletën e ekstradimit, të mi ngrijnë asetet dhe llogaritë

Do të shpallet “non grata” së shpejti”? Ilir Meta
x
BREAKING NEWS

Escobar refuzoi ta takonte, Ilir Meta: Më falni për modestinë, por...

Escobar refuzoi ta takonte, Ilir Meta: Më falni për modestinë,
x
BREAKING NEWS

Presidenti Meta zbulon datën e zgjedhjeve të pjesshme lokale

Presidenti Meta zbulon datën e zgjedhjeve të pjesshme lokale
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim plas deklaratën e fortë, tregon nëse SHBA do të zbulojë provat që kanë fundosur Sali Berishën

Yuri Kim plas deklaratën e fortë, tregon nëse SHBA do të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i mblodhi provat për të shpallur non grata Sali Berishën

Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i
x
BREAKING NEWS

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo shpresë’: Ka prova! I iku drejtësisë...

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë në pushtet, nëse u kërkohet llogari duhet që të…

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë
x
BREAKING NEWS

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së
x

Bota

Darka familjare kthehet në tragjedi! Po bënin video për tik-tok, 13-vjeçari i merr jetën 5-vjeçarit, ja çfarë ndodhi

Darka familjare kthehet në tragjedi! Po bënin video për tik-tok,

Një darkë familjare në ditën e falenderimeve është kthyer në një tragjedi. Disa të mitur po xhironin një video për ta postuar në rrjetet sociale (tik tok), në darkën e Falenderimeve në Brooklyn Park, në periferi të Minneapolis, Minesota.

Një lojë që u shndërrua në tragjedi kur grupi i fëmijëve gjeti një pushkë në garazhin e shtëpisë së tyre: e morën atë dhe më pas një 13-vjeçar qëlloi me një plumb duke vrarë një djalë 5-vjeçar. Adoleshenti tani është në burg dhe përballet me akuzat për vrasje.

Grupi i fëmijëve dhe adoleshentëve, pesë ose gjashtë gjithsej, pas drekës me të afërmit dhe miqtë po luanin në garazhin e shtëpisë, duke bërë foto dhe video për t’i postuar në rrjetet sociale. Duke përdorur si “trofe” edhe një armë gjahu të lënë pa mbikëqyrje në kasolle me një plumb në tytë. Nuk dihet ende se si u vra 5-vjeçari, i cili ndërroi jetë mes tronditjes së të pranishmëve.

Policia e mbërritur në vendngjarje arrestoi 13-vjeçarin, i cili tashmë ndodhet i mbyllur në një burg për të mitur në pritje të zhvillimit të hetimeve: rreziku është që ai të akuzohet për vrasje, edhe pse ajo mund të ketë qenë aksidentale.

Drama e Minneapolis, ka rindezur debatin për rrezikun e armëve në Amerikë, vendi që ka numrin më të madh të armëve të zjarrit në qarkullim në botë, mbi 395 milionë, pra 46% e atyre që mbahen nga civilët në Amerikë.

Në praktikë, sipas të dhënave më të fundit zyrtare, ka më shumë armë se amerikanët (120 për çdo 100 qytetarë), ku 44% e të rriturve jetojnë në një familje që zotërojnë armë ose pushkë legalisht ose ilegalisht.