Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dasma e dështuar shndërrohet në darkë për të pa strehët

Postuar: 16/07/2017 - 22:03

Një grua nga Indiana në SHBA, nuk ka dashur që martesa e anuluar të shkojë huq.

 

Për këtë arsye, Sarah Cummins, e ka organizuar një festë për personat e pa strehë.

 

Ajo ka deklaruar se ka anuluar martesën me ish të dashurin e saj, për arsye që nuk i ka bërë publike dhe në vend të saj ka menduar të organizojë një festë me njerëz të panjohur.

 

Ajo ka thënë se një nga arsyet ka qenë se marrëveshja 30,000 dollarëshe që kishte bërë me pronarët e lokalit se ku do të mbahej dasma, ishte e panegociushme andaj krijoi një tjetër festë.

 

Ajo ka thënë se ka menduar si ide më të mirë që ushqimin për 170 persona, të hante dikush tjetër pasi dasma nuk do të mbahej.

 

Për mua, kjo ka qenë një mundësi t’ju tregoj këtyre personave se ata e meritojnë të jenë në një vend të tillë, sikurse çdokush tjetër”, ka thënë Cummins, 25 vjeçare.

 

Njëri nga të mysafirët ka thënë së është e lumtur që është ftuar.

 

“Për shumicën nga ne, është mirë që të shohim se çka mund të kemi, ose çka kemi pasur dikur”, ka thënë Allen./Rel/

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 13

Lajme nga e njejta kategori

FIFA gjobit Serbinë për sjelljen e tifozëve në Rusi

Postuar: 21/06/2018 - 15:46

Trupi drejtues I futbollit botëror ja gjobitur sot Serbinë për sjelljen ofenduese të tifozëve g
Malmstrom: BE-ja është e gatshme për të biseduar me SHBA për tregtinë

Postuar: 21/06/2018 - 15:44

Bashkimi Evropian është i gatshëm për të negociuar me Shtetet e Bashkuara në zgjidhjen e mosmar
Turqia merr sot dy superavionët F-35, megjithë kundërshtimet e Senatit

Postuar: 21/06/2018 - 15:38

Turqia pritet të marrë sot në dorëzim dy avionë të avancuar F-35, prodhim i Lockheed Martin në
EUROPOL: Kërcënimi terrorist mbetet i lartë

Postuar: 21/06/2018 - 15:36

Sipas EUROPOL, 68 veta kanë humbur jetën në vitin 2017 nga sulmet terroriste që lanë pas vetes

Postuar: 21/06/2018 - 15:22

Holanda duket se do të jetë vendi që do të bllokojë hapjen e bisedimeve të anëtarësimit të Shqipë

Postuar: 21/06/2018 - 10:48

Të gjitha zgjedhjet që janë zhvilluar 16 vjetët e fundit në Turqi i ka fituar Recep Tayyip Erdoga