BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të kryeministrit Rama, Balluku dhe Kumbaro, SPAK sekuestron telefonat e vartësve të tyre, zbardhen detajet e forta

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të
x
BREAKING NEWS

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një zyrtar i FBI në New York dhe koeçidenca fatkeqe e pranimit të fajit nga McGonigal për aferat e shefit të qeverisë

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës në FBI, nuk ka lidhje me atentatin ndaj Tom Doshit, ja prapaskenat që ka luajtur Sali Berisha

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro  dhe 165 mijë metër ndërtim, ja si kryeministri i shkaktoi shtetit shqiptar 30 deri në 40 milionë euro humbje vetëm për interesat e oligarkut më të madh në Shqipëri

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro
x
BREAKING NEWS

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë në korrupsion dhe vrasje, Altin Dumani vihet në lëvizje, ja kush janë “dosjet e nxehta”që po zien vendi

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush ia dha goditjen e madhe në prapaskenë Sali Berishës dhe çfarë e pret në vijim ‘non gratën’

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të mbuluar masakrën e ‘21 Janarit’ dhe skema që ndoqi për të fshehur gjurmët te afera e ‘Gërdecit’, roli i Shkëlzenit dhe dëshmia që e fundos

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të
x
BREAKING NEWS

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka shtuar oligarku Samir Mane listën e pyetjeve për shqiptarët?

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka
x

Bota

Degradon keq situata/ Protestë e rrallë në këtë shtet që nuk janë parë prej vitesh, qindra të arrestuar, kërkohet dorëheqja e presidentit

Degradon keq situata/ Protestë e rrallë në këtë shtet

Kina po përballet me protesta që kërkojnë demokraci për herë të parë pas 33 vitesh. Të nxitur nga masat drastike të shtetit komunist, protestuesit kanë kërkuar dorëheqjen e presidentit kinez. Policia po përpiqet t’i shuajë kryengritjet me çdo kusht.

Forcat e sigurisë së Kinës arrestuan dhjetëra persona të hënën në skenën e një demonstrate të rrallë ndërsa autoritetet punuan për të shuar protestat që shpërthyen në të gjithë vendin, duke bërë thirrje për fundin e bllokimeve të Covid-19 dhe dorëheqjen e presidentit Xi Jinping.

Policia është kujdesur gjatë fundjavës që të largojë protestuesit me dhunë në Shangai si dhe të kapë telefonat e tyre në mënyrë që mos transmetojnë asgjë në rrjetet sociale. Njerëzit dolën në rrugë në qytetet e mëdha kineze dhe u mblodhën në kampuset universitare për heqjen e bllokimeve dhe liri më të mëdha, duke kërkuar madje edhe dorëheqjen e liderit kinez.

Protestat nuk janë parë që nga shtypja e tubimeve pro-demokracisë në 1989. Një zjarr vdekjeprurës javën e kaluar në qytetin Urumqi në Shinjiang të Kinës veriperëndimore nxiti zemërimin e popullit, ku shumë fajësuan bllokimet kundër koronavirusit të cilat i penguan për të shpëtuar ata që përballeshin me flakët.

Protestuesit kërkuan gjithashtu liri më të mëdha politike me disa që madje kërkonin dorëheqjen e presidentit kinez Shi Xhinping, i cili mori një mandat të tretë historik si udhëheqës i shtetit komunist.