BREAKING NEWS

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre
x
BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin nga masakra e “21 janarit”, gazetari zbulon prova të reja, rëndohen pozitat e Sali Berishës

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin
x

Bota

Deklarata alarmuese nga Rusia: Ky është shteti europian që do të jetë në shënjestër të sulmit bërthamor

Deklarata alarmuese nga Rusia: Ky është shteti europian që do

Ish-këshilltari i Vladimir Putin, ka pohuar se raketat bërthamore mund të drejtohen në Londër nëse Britania e Madhe vazhdon të jetë një “agresor” kundër Rusisë.

Në programin e BBC-së “Today’s Programme” në Radio 4, Sergei Markov pohoi se “qytetet britanike do të jenë në shënjestër”.

Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare në Universitetin e Moskës, dhe vetë ish-këshilltar i Putinit tha: Në Rusi ka mobilizim të pjesshëm dhe për dëgjuesit tuaj britanikë, Vladimir Putin ju tha se do të ishte gati të përdorte armë bërthamore kundër vendeve perëndimore, përfshirë këtu edhe Britaninë e Madhe.”

Mbretëria e Bashkuar, së bashku me aleatët e saj të NATO-s, ka furnizuar Ukrainën me sisteme armësh në mbrojtje kundër pushtimit barbar rus në shkallë të plotë në shkurt.

“Nëse Britania e Madhe do të vazhdojë të jetë agresore kundër Rusisë, nëse kryeministrja Liz Truss ka ende një plan për të shkatërruar Rusinë, njerëzit në Londër duhet të kuptojnë kërcënimin e armëve bërthamore,” shtoi Markov, duke akuzuar Perëndimin.

“Ishte absolutisht e qartë se Rusia nuk ka luftë kundër Ukrainës, nuk ka asnjë arsye për të përdorur armë taktike bërthamore kundër ukrainasve.

“Por Ukraina është e pushtuar nga vendet perëndimore, janë vendet perëndimore që luftojnë kundër ushtrisë ruse, duke përdorur ushtarët ukrainas si skllevër të tyre. Kjo ishte ideja kryesore e Vladimir Putin.”

 

Më të lexuarat