BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x
BREAKING NEWS

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka ndërtuar një firmë ruse, ja dëmi që kanë shkaktuar hakerat në sistem

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka
x
BREAKING NEWS

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas deklaratën e fortë: Ngjarje kriminale të rastësishme i kanë ‘zbardhur fytyrën policisë’

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas
x

Bota

Deklarata e fortë e ish-oficeres së inteligjencës: Bastisja e FBI-së te rezidenca e Trump po përdoret nga Rusia, ja cilat janë qëllimet

Deklarata e fortë e ish-oficeres së inteligjencës: Bastisja e

Ish-presidenti i SHBA është mbështetur nga mediat ruse, ndaj bastisjes së rezidencës së tij nga FBI

Një ish oficere e inteligjencës amerikane tha se Rusia përdor bastisjen e FBI për të ‘nxitur mosmarrëveshje’ dhe ‘përforcuar tensionet’ në SHBA.

“Rusët e kuptojnë se Donald Trump është një buton i nxehtë në Amerikë dhe ata përdorin narrativat e tyre për të nxitur mosmarrëveshje dhe për të përforcuar tensionet në vendin tonë,” u shpreh për Fox News, Rebekah Koffler, një ish-oficere e inteligjencës DIA.

Komentet vijnë pasi shumë media ruse kanë shprehur mbështetje për Trumpin duke argumentuar se kontrolli ishte krijuar për të parandaluar Trump të kandidonte për president në 2024.

Mediat ruse kanë raportuar gjithashtu se Moska tashmë ka lexuar dokumente tepër sekrete që janë marrë nga Mar-a-Lago, ndërsa disa kanë spekuluar nëse ish-presidenti do të përballet me burg.

Koffler argumentoi se mediat ruse kanë kapur bastisjen në drejtim të Kremlinit.