Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Del imazhi i parë satelitor, ja si duket Katedralja “Notre Dame” pas përfshirjes nga flakët (Video)

Postuar: 19/04/2019 - 16:30

Imazhi i parë satelitor i katedrales së Notre Dame në Paris, që u shkatërrua nga një zjarr të  hënën e kaluar, është publikuar në rrjet.
 
Në postim thuhet se fotografia u realizua nga  Planet Labs, operatori satelitor amerikan.
 
Struktura e Katedrales ka rezistuar, por  çatia  dhe  pjesa qendrore  u shkrumbuan nga flakët.
 
Në shuarjen e zjarrit  kanë punuar  rreth 400 zjarrfikës dhe u deshën më shumë se 14 orë për ta fikur atë plotësisht.
 
Origjina e zjarrit është ende e panjohur, por zjarrfikësit thonë se mund të ketë qenë një shkarkim i shkurtër elektrik ai që bëri të mundur shpërthimin e flakëve.
 
Ndërkohë, më poshtë edhe pamjet me dron:

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 19:18

Një shpërthim raportohet të ketë ndodhur pasditen e sotme në Lyon, në rrugën Viktor Hugo. Nga shpërthimi mësohet te ketë të paktën tetë të plagosur, mes tyre një vajzë 8-vjeçare. 

Postuar: 24/05/2019 - 17:12

Kalimi i transportit të armëve përmes lumit Colorado në Amerikë është bërë më i thjeshtë nga nd

Postuar: 24/05/2019 - 17:07

Adem Duygu, analisti ushtarak nga Turqia ka postuar së fundmi imazhet satelitore të avionit të

Postuar: 24/05/2019 - 15:27

=SHBA i ka dhënë ultimatum Turqisë, partnerit në NATO.

Postuar: 24/05/2019 - 15:12

Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe kryesuesja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, shkëmby

Postuar: 24/05/2019 - 11:23

Pak minuta më parë kryeministrja Britanike Theresa May ka dhënë dorëheqjen.

Postuar: 24/05/2019 - 08:33

Irani nuk do të dorëzohet ndaj presionit të SHBA dhe nuk do të braktisë qëllimet e tij edhe nës