BREAKING NEWS

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të tjerë shpenzuan 200 milionë euro për t’u kuruar, mjeku Erion Dasho zbardh prapaskenat e forta nga pandemia dhe ngre alarmin për korrupsionin që ka mbërthyer sistemin shëndetësor në vend

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të
x
BREAKING NEWS

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën strehuesit të Sali Berishës, kryeministri konfirmon lidhjet me “non gratën” nëpërmjet Bashkim Ulajt dhe pranon konfliktin e interesit që i ka dhënë koncesione

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën
x
BREAKING NEWS

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas modelit kroat, ja si OLAF shkaktoi “tërmet” në Zagreb dhe si përfunduan në pranga zyrtarët që abuzuan me fondet e BE

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për aferën e “Gërdecit”, si e raportoi Ambasada e SHBA tragjedinë, zbardhet kabllogrami amerikan që fundos Shkëlzen Berishën

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për
x
BREAKING NEWS

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir Beqjas

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të Berishës, Shkëlzenit, Ilir Beqajt, Frida Krifcës, Belinda Ballukut e Mirela Kumbaros dhe nxjerr zbuluar skandalin e Ramës me deklaratën që KFOR të marrë nën patronazh veriun e Kosovës

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të
x
BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x

Bota

Del në ankand telefoni i gjeneratës së parë të "iPhone", nuk do e besoni dot çmimin që i është vendosur

Del në ankand telefoni i gjeneratës së parë të

Një iPhone i 2007 i gjeneratës së parë do të dalë në ankand ditën e enjte me një vlerë prej 50 mijë dollarësh. Çmimi i tij fillestar në kohën kur është prodhuar ka qenë 599 dollarë, i cili ishte i përshtatshëm me një ekran 2.5 megapixel me 4 dhe 8GB.

Karen Green, artistja e tatuazheve ka treguar se e ka blerë telefonin shumë kohë më përpara dhe akoma e kishte fletën e garancisë, në të cilën ka pasur të gjitha të dhënat e telefonit. Ndërkohë, në vitin 2019 i njëjti telefon është vlerësuar me vlerën 5 mijë dollarë.

Që atëherë, një tjetër iPhone i gjeneratës së parë të pahapur si ai i Green-it, doli në ankand për mbi 39,000 dollarë në një listë nga LCG Auctions që u mbyll në tetor. LCG Auctions po liston gjithashtu telefonin e Green, me ofertë të hapur në 2,500 dollarë.

Ndërkohë, funksionet e iPhone sa vijnë e ndryshojnë e përmirësohen, duke nisur që nga cilësia e kamerës. Gjithashtu ka lehtësuar edhe punën e shumë shërbimeve në mbarë botën, sepse me anë të telefonit mund të kryesh shumë punë pa qenë e nevojshme të jesh fizikisht.

Të apasionuarit e Apple do të kenë kohë deri më 19 shkurt për të ofruar ofertë për reliktin e teknologjisë.