BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Bota

Del nga burgu djali i Gaddafit, dikur aksioner i Juventusit dhe futbollist

Del nga burgu djali i Gaddafit, dikur aksioner i Juventusit dhe futbollist

Saadi Gaddafi, një nga djemtë e ish-udhëheqësit libian Muamar Gaddafi është liruar nga burgu, ku qëndronte prej vitit 2014.

Sipas Ministrisë së Drejtësisë, Saadi Mouammar Gaddafi u lirua nga burgu, në ekzekutim të një vendimi gjyqësor të lëshuar disa vjet më parë.

Shumë media lokale raportojnë se Saadi Gaddafi tashmë është larguar nga territori libian me një fluturim direkt në Turqi. I pyetur nga AFP, një burim në zyrën e Prokurorit të Përgjithshëm tha se djali i Gadafit ishte liruar me rekomandimin e prokurorit.

I ekstraduar nga Nigeri më 6 mars 2014, Saadi Gaddafi, tani 47 vjeç, u gjykua dhe u lirua nga Gjykata e Apelit në Tripoli në Prill 2018 për vrasjen e ish-trajnerit të ekipit të futbollit Al-Ittihad të Tripolit, Bachir Rayani, por mbeti në burg.

Ai gjithashtu duhej të gjykohej për përfshirjen e supozuar në shtypjen e revoltës që i dha fund regjimit të babait të tij Muammar Gaddafi në 2011.

Në Itali, Saadi Gaddafi mbahet mend si futbollist i Perugia, president i Federatës Libiane të Futbollit dhe kapiten i ekipit kombëtar libian, si dhe një aksioner i Juventusit, Romës dhe Triestinës.