BREAKING NEWS

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i vranë edhe vëllain në…

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i
x
BREAKING NEWS

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi në Sarandë, arrestohet autori, ja ku ishte fshehur

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi
x
BREAKING NEWS

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një 20-vjeçar në Elbasan

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një
x
BREAKING NEWS

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të vrarë

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të
x
BREAKING NEWS

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën
x
BREAKING NEWS

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri goditi dy herë me thikë klientin e restorantit për një vend parkimi

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri
x

Bota

“Dënojmë regjimin e Lukashenkos”, DASH ashpërson tonet ndaj aleatit të Putinit: Po lejon Rusinë të...

“Dënojmë regjimin e Lukashenkos”, DASH ashpërson

Departamenti Amerikan i Shtetit ka deklaruar se “Regjimi i Lukashenkos vazhdon të lejojë Rusinë të përdorë territorin dhe hapësirën ajrore të Bjellorusisë për të sulmuar Ukrainën , duke lejuar edhe vrasjen e civilëve”.

Gjithashtu sipas Departamentit Amerikan të Shtetit, SHBA do të vazhdojë t’i kërkojë llogari regjimit për veprimet e tij.

Ndërkaq presidenti ukrainas, Volodymir Zelensky drejtuar popullit të Bjellorusisë, i ftoi ata të mos lejojnë të bëhen mish për top dhe të përdoren nga Rusia.

“Dua t’u drejtohet qytetarëve të Bjellorusisë. Popullit, civilë dhe njerëzve me uniformë. Ju jeni të përfshirë në luftë. Kremlini ka vendosur gjithçka për ju. Jeta juaj nuk është asgjë për ta, por ju nuk jeni skllevër. Ju nuk mund të ktheheni mish për top”, ka thënë ai.