BREAKING NEWS

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90 dëshmitarët e mbrojtjes, GJKKO thërret Shkëlzen Berishën dhe 71 dëshmitarë të akuzës për aferën e “Gërdecit”

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90
x
BREAKING NEWS

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë Shkëlzen Berishën, ja çfarë pritet të thotë dëshmitari “kyç” i tragjedisë së Gërdecit

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë
x
BREAKING NEWS

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria pas sinjaleve të shërbimeve të huaja

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria
x
BREAKING NEWS

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe “Sky” me kriminelët, Balla paralajmëron "tërmet" në Policinë e Shtetit

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i pjesëmarrjes të deputetëve, nis dezertimi nga aksioni politik i ish-sekretarit të Përgjithshëm të PD

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i
x
BREAKING NEWS

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën në veri të Kosovës, ja dokumenti që zbërthen prapaskenat e bujshme

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën
x
BREAKING NEWS

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk programohen disbursime nga programi deri në 2025

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk
x
BREAKING NEWS

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë Toptani përballë Ismail Qemalit

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë
x

Bota

Deputeti rus e pranon: Ushtarët tanë u tërhoqën deri në 10 kilometra në disa pjesë të vijës së frontit

Deputeti rus e pranon: Ushtarët tanë u tërhoqën deri në

Përfaqësuesi parlamentar rus dhe ish-komandanti Andrey Gurulyov, beson se kultura e gënjeshtrës brenda ushtrisë ruse po e pengon fitoren e saj në Ukrainë.

Ai është i bindur se raportet e rreme brenda ushtrisë çuan në “vendime të këqija në shumë nivele” të komandës, raporton Sky News.

Ai u ankua se trupat ruse u detyruan të tërhiqeshin deri në 10 kilometra në disa zona, dhe se forcat ukrainase përfituan nga pozicionet mbrojtëse ruse “të pajisura mirë”.

Ish-zëvendës komandanti i qarkut ushtarak jugor, gjithashtu deklaroi se ushtria ukrainase është bërë më kompetente në çminim, transmeton Telegrafi.

Pretendon se mbrojtja ajrore e Ukrainës, në mënyrë efektive pengon helikopterët rusë të përdorin raketa antitank.

Ai shprehu shqetësimin për dronët ukrainas, duke theksuar “se po i përdorin me mençuri, këto sulme i shihni jo vetëm në front, por edhe thellë në territorin tonë”.