BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Bota

Deputeti u masakrua me thikë gjatë takimit elektoral/ Mediat zbardhin dyshimin dhe kush ishte autori: U vra nga një...

Deputeti u masakrua me thikë gjatë takimit elektoral/ Mediat zbardhin

Vrasja e deputetit britanik, Sir David Amess gjatë një takimi elektoral, një ditë më parë mund të jetë një akt terrorist.Deputeti 69-vjeçar i Partisë Konservatore britanike të kryeministrit Boris Johnson ka humbur jetën në vendngjarje në një kishë metodite në qytetin juglindore të Southendit sot pasdite, pasi është sulmuar dhe goditur disa herë me thikë nga një i ri 25-vjeçar, i cili është arrestuar nga policia.

Si David, është zgjedhur deputet i partisë Konservatorët britanikë që në vitin 1983 në kohën kur kryeministrisë e Britanisë ishte Margaret Thacher.

Ai ishte i martuar dhe kishte pesë fëmijë. Ai ka qenë një ndër deputet veteran të fushatës pro-brexit , dhe me pikëpamje monarkiste, ndërkohë që gjithmonë ka votuar në parlament kundër martesave të personave me të njëjtin seks dhe kundër abortit.

Përtej kredencialeve të tij konservatore, ai gëzonte një respekt të madhe në mbarë spektrin politik në Britani, i njohur si një njeri familjar dhe tejet i angazhuar dhe konstruktiv në politikë.

Ai kurre gjatë karrierës së tij politikë të gjatë nuk ka mbajtur ndonjë post në kabinetet qeveritare në Britani, por ka qenë mjaft aktiv në prapaskenë.

Për kontributin e tij të gjatë në politike ai mori titullin kalorsiak, Sir në vitin 2015. Sir David bëhet deputeti i dytë që nga viti 2016 kur një tjetër deputete atëherë Labruiste Jo Cox u vra për qëndrimet e saj publike.

Më të lexuarat