BREAKING NEWS

Zbardhen detajet nga marrëveshja Kosovë-Serbi, përplasje të forta në të dyja vendet, jepet alarmi në Beograd: Vuçiç i hapi rrugë planit për të krijuar “Shqipërinë e madhe”

Zbardhen detajet nga marrëveshja Kosovë-Serbi, përplasje të
x
BREAKING NEWS

Kërkon uljen e dënimit në 1.6 vite burg, ja çfarë ndodhi sot në Gjykatë me Saimir Tahirin

Kërkon uljen e dënimit në 1.6 vite burg, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO, çfarë pritet të ndodhë

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO,
x
BREAKING NEWS

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/ Ish-zyrtari i lartë bën lëvizjen urgjente. Zbardhet vendimi më i fundit

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/
x
BREAKING NEWS

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në çdo lokal, ja ku është vendi i ndalur për të pirë kafe në Tiranë, aty jetojnë vrasësit

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në
x
BREAKING NEWS

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt Anglisë”/ Si shqiptarët po e kthejnë TIK Tok në një dark Web duke joshur edhe bandat kriminale

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i policisë

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i
x
BREAKING NEWS

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E përditshmja italiane ‘zbërthen’ mafien shqiptare: Ecin me "nder" dhe "pakte gjaku"

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E
x

Bota

Dërgimi i tankeve në Ukrainë 'tërbon' Rusinë, paralajmëron zyrtari i BE-së: Faza e dytë mund të jetë një konflikt global

Dërgimi i tankeve në Ukrainë 'tërbon' Rusinë,

Rusia tani është në luftë kundër NATO-s dhe Perëndimit dhe e ka çuar pushtimin e Ukrainës në fazën e dytë, ka pranuar një zyrtar i lartë i BE-së, duke ngritur kërcënimin e tmerrshëm të konfliktit global.

Një marrëveshje "ndryshuese e lojës" midis liderëve perëndimorë për të pompuar tanke të sofistikuara në vend për të shtypur forcat pushtuese të Kremlinit, ka ndezur zemërim në Moskë, e cila është kapluar nga një luftë në përshkallëzim përtej kufijve të Ukrainës. 

Siç raportohet nga Daily Mail, Stefano Sannino, Sekretari i Përgjithshëm i Shërbimit të Veprimit të Jashtëm të Bashkimit Evropian, tha se Vladimir Putin do të shtojë sulmet pa dallim ndaj civilëve dhe objektivave joushtarake dhe do të hakmerret kundër Perëndimit, shkruajnë mediat e huaja

Duke folur në një konferencë shtypi në Tokio, si pjesë e turneut të tij Azi-Paqësor, ai tha se Putin kaloi nga koncepti i një operacioni special në konceptin e tanishëm të luftës kundër NATO-s dhe Perëndimit.