BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Bota

Dhjetëra të infektuar, Kina po monitoron një virus të ri që po përhapet me shpejtësi, ekspertët tregojnë çfarë po ndodh: Nuk dimë asgjë rreth tij!

Dhjetëra të infektuar, Kina po monitoron një virus të ri

Zyrtarët shëndetësorë në Kinë po monitorojnë përhapjen e “një virusi të ri” që është gjetur në disa dhjetëra njerëz – i cili u zbulua për herë të parë në fund të vitit 2018.

Sipas Newsweek, Qendrat për Kontrollin e Sëmundjeve (CDC) në Tajvan të dielën raportuan se po monitoronin zhvillimet e reja ndërkohë që deri më tani, tha qendra, 35 individë në Kinë kanë rezultuar pozitivë në javët e fundit.

Rastet janë raportuar nga provincat e Shandong dhe Henan, të cilat ndajnë një kufi dhe ndodhen në Kinën verilindore.

Autoritetet janë zotuar se do të fillojë zhvillimin e procedurave për gjurmimin e virusit Langya dhe renditjen e gjenomit të tij, me këtë të fundit që pritet të jetë gati brenda një jave.

Asnjë nga 35 pacientët e njohur nuk ka pasur kontakt të ngushtë me njëri-tjetrin ose nuk është gjetur të ketë një pikë të përbashkët ekspozimi, duke sugjeruar se përhapja e virusit ka qenë sporadike tek njerëzit në këtë pikë.

Për momentin nuk dihet nëse përhapja aktuale e virusit është për shkak të transferimit nga kafshët, por autoritetet kineze ende po bëjnë thirrje për kujdes.

Informacioni është aq i hershëm sa është gjithashtu i paqartë nëse virusi mund të transferohet nga personi në person, megjithëse raportet e mëparshme tregojnë për një mundësi të tillë.