Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Digjet fabrika e kimikateve në Stamboll

Postuar: 18/09/2019 - 17:28

Flakët shpërthyen në një fabrikë në një zonë industriale në provincën Tuzla, në pjesën aziatike të vendit.
 
Një zjarr i madh shpërtheu në një fabrikë të kimikateve në Stamboll të mërkurën, duke plagosur dy zjarrfikës.
 
Flakët shpërthyen në një fabrikë në një zonë industriale në provincën Tuzla, në pjesën aziatike të vendit. Shkaku i zjarrit ende nuk dihet.
 
Disa zjarrfikës janë lënduar duke provuar të shuajnë flakët, që u përhapën në automjetet në parkingun e fabrikës.
 
Një ekip zjarrfikës me 138 forca të mbështetur nga 48 kamionë zjarrfikës po luftojnë për ta vënë nën kontroll zjarrin, tha për ‘Anadolu’, kreu i Divizionit të Zjarrfikësve të Bashkisë së Stambollit, Ali Karahan. 
 
Përpjekjet për të shuar zjarrin janë duke u zhvilluar, ndërsa hetimi për shkakun vazhdon.
 
Photojournalist: İslam Yakut/Anadolu Agency

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 20:07

Irani tha sot se ka arrestuar një figurë të opozitës në ekzil të Iranit, i cili mbahet tashmë në republikën islamike.
 

Postuar: 14/10/2019 - 18:39

Pak pasi u dhanë vendimet e burgimeve të gjata për udhëheqësit e lëvizjes separatiste katalanas

Postuar: 14/10/2019 - 18:39

Pas shumë përplasjeve i është dhënë lamtumira e fundit 35-vjeçares, e cila ndërroi jetë në mes të

Postuar: 14/10/2019 - 17:03

Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se nuk mund të luftojë kundër aleatëve të NATOs, Turqi

Postuar: 14/10/2019 - 15:45

Presidenti i Kinës ka lëshuar një paralajmërim duke thënë se çdo përpjekje për ndarjen e Kinës

Postuar: 14/10/2019 - 15:44

Partia konservatore në pushtet, Ligji dhe Drejtësia, është fituese e shumicës në zgjedhjet parl

Postuar: 14/10/2019 - 15:38

Në procesin historik gjyqësor kundër liderëve separatistë katalanas, Gjykata e Lartë e Madridit