BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Bota

Dikush hyn në xhami dhe lëshon muzikën e famshme, alarmohen autoritetet, sekuestrojnë videot në rrjetet sociale që bëri xhiron dhe mori shumë kritika

Dikush hyn në xhami dhe lëshon muzikën e famshme, alarmohen

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një xhami në qytetin e Smirne në brigjet e Egjeut. Në vend të lutjes së hoxhës, nga minarja e kësaj xhamie u dëgjua kënga e serialit të famshëm “La casa de papel”, Bella Ciao.

Kjo i ka shqetësuar të gjithë banorët përreth si dhe autoritetet të cilët u detyruan të ndërhyjnë.Për shumë pak kohë, videoja e publikuar bëri xhiron e rrjetit ku ka nxitur dhe shumë debate e kritika.

Zyra vendore për punët fetare ka denoncuar rastin si sabotim, ndërsa autoritetet kanë nisur një hetim të thelluar.

Prokuroria e Smirnes ka nisur një hetim për rastin në fjalë dhe videot e shpërndara, duke e quajtur këtë që ndodhi fyerje ndaj vlerave fetare.

Nuk dihet ende se kush e ka lëshuar muzikën.

Më të lexuarat