BREAKING NEWS

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme 'kolosale' në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x
BREAKING NEWS

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe tregon si po shkon drejt burgut ish-kryeministri, zbardh planin e tij për të shkaktuar sërish vrasje politike

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe
x

Bota

Dita e 69 e luftës/ Zhduken 11 autobusë të mbushur me civilë në Ukrainë

Dita e 69 e luftës/ Zhduken 11 autobusë të mbushur me civilë

Kryetari i Bashkisë së Mariupolit, Vadym Boichenko, ka ngritur shqetësimin se 11 autobusë të mbushur me civilë kanë humbur të gjitha kontaktet.

Autobusët kishin marrë civilët që qëndronin të bllokuar në Mariupolin e shkatërruar për t’i evakuuar ata më pas në një zonë të sigurt nën kontrollin e forcave ukrainase. Megjithatë, Boichenko ka thënë se vetëm 3 nga autobusët e nisur nga Mariupoli kanë mbërritur në Zaporizhzhia.

“Vetëm 3 nga 14 autobusët e evakuimit me civilë arritën në territorin e kontrolluar nga qeveria ukrainase. Fati i njerëzve në 11 autobusë nuk dihet. 11 autobusë janë zhdukur”, deklaroi kryetari i bashkisë së Mariupol Vadym Boichenko.

Dita e 69 e luftës së Rusisë në Ukrainë nisi me sirenat e luftës. Ato u dëgjuan në disa qytete në lindje të vendit. Ushtria ruse bombardoi uzinën e çelikut në Mariupol, aty ku thuhet se mbi 200 civilë kanë mbetur ende të bllokuar.

“Shpresoj se do të ketë një raund tjetër dhe ata civilë që mbeten ende në territorin e uzinës të largohen. Bëhet fjalë për rreth 20 fëmijë, numëruam dhe qindra të rritur të tjerë, gra dhe të moshuar. Ne duhet të bëjmë një lloj operacioni shpëtimi sepse njerëzit janë nën rrënoja.

Më të lexuarat