BREAKING NEWS

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të ketë hetime nëse...

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të
x
BREAKING NEWS

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po bën FBI me këtë çështje

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me kryeministrin: Rama ka anuluar aktivitetet, që nga e mërkura...

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me
x
BREAKING NEWS

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E dashura e McGonigal i dërgoi e-mail FBI, kërkoi hetimin e tij

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së McGonigal dhe plas deklaratën e fortë: FBI ka përgjuar Ramën, ka në dorë biseda...

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së
x
BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x

Bota

Ditëlindja e trishtë për Putin, Presidenti rus përballet me lajmin me të keq në ditën e 70 vjetorit të tij që nga nisja e luftës

Ditëlindja e trishtë për Putin, Presidenti rus përballet me

Presidenti Vladimir Putin ka marrë lajmin me të keq në ditën e 70 vjetorit të tij. Sipas të dhënave, nga inteligjencat e huaja, Rusia tashmë është furnizuesi më i madh me armë i ushtrisë së Ukrainës, ndërkohë që pjesa më e madhe e tankeve ruse, është në duart e ushtarëve vendas.

Përleshjet me ushtrinë ruse në rajonin e Kharkivit muajin e fundit, iu krijoi mundësinë trupave ukrainase të merrnin një numër shumë të madh pajisjesh ushtarake, duke përfshirë këtu 400 tanke, 600 automjete të blinduara dhe 44 sisteme raketash.

Një pjesë e këtyre pajisjeve ishin në gjendje pune, ndërsa një pjesë tjetër kishte nevojë për riparime të vogla.

Përkthyer në shifra kjo nënkupton se, Rusia tani është furnizuesi më i madh i armëve për Ukrainën, duke tejkaluar të gjithë aleatët e tjerë së bashku.

Inteligjenca ushtarake britanike beson se gjysma e flotës së tankeve të Ukrainës tani mund të përbëhet nga automjete që trupat e demoralizuara ruse i dorëzuan.

Më të lexuarat