BREAKING NEWS

Kërkon uljen e dënimit në 1.6 vite burg, ja çfarë ndodhi sot në Gjykatë me Saimir Tahirin

Kërkon uljen e dënimit në 1.6 vite burg, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO, çfarë pritet të ndodhë

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO,
x
BREAKING NEWS

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/ Ish-zyrtari i lartë bën lëvizjen urgjente. Zbardhet vendimi më i fundit

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/
x
BREAKING NEWS

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në çdo lokal, ja ku është vendi i ndalur për të pirë kafe në Tiranë, aty jetojnë vrasësit

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në
x
BREAKING NEWS

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt Anglisë”/ Si shqiptarët po e kthejnë TIK Tok në një dark Web duke joshur edhe bandat kriminale

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i policisë

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i
x
BREAKING NEWS

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E përditshmja italiane ‘zbërthen’ mafien shqiptare: Ecin me "nder" dhe "pakte gjaku"

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E
x
BREAKING NEWS

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti Donald Trump, bën lëvizjen urgjente, fton qytetarët të...

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti
x

Bota

Ditëlindja kthehet në tragjedi, raportohen 8 të vrarë, dalin detajet e rënda

Ditëlindja kthehet në tragjedi, raportohen 8 të vrarë, dalin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Afrikën e Jugut, kur dy persona të armatosur bastisën një shtëpi ku po zhvillohej një festë ditëlindje.

Për pasojë nga të shtënat me armë mbetën të vrarë tetë persona, ndërsa tre të tjerë mbetën të plagosur.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen  e së dielës, 29 janar. Mediat vendase shkruajnë se autori i vrasjeve të 8 personave, nuk është arrestuar dhe madje nuk është identifikuar ende.

Afrika e Jugut është përballur me një rritje të krimeve me armë me të shtëna masive të veçanta të dëshmuara vitin e kaluar. Korrikun e kaluar, u vranë të paktën 15 persona, pasi një grup njerëzish të armatosur hapën zjarr në një bar në Soweto.