BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Bota

Djali i tij ishte i paralizuar, babai francez bën gjestin e rrallë dhe emocionon të gjithë botën

Djali i tij ishte i paralizuar, babai francez bën gjestin e rrallë dhe

Një inxhinier robotik francez, Jean-Louis Constanzaka ka ndërtuar një kostum robotik për djalin e tij të quajtur Oscar që ta ndihmonte të ecë. I mituri ishte i paralizuar dhe e kishte të vështirë të ecte, por me kostumin robot të ndërtuar nga babai gjithçka është më e lehtë.

Djali e aktivizon kostumin vetëm duke thënë “Robot, çohu në këmbë” dhe më pas ai mund të eci.

Jean-Louis themeloi kompaninë që ndërton kostume të ngjashme dhe i lejon përdoruesit për t ë ecur disa orë në ditë.

Ky produkt përdoret në disa spitale të vendit, por ende nuk është në dispozicion për përdorim të gjerë për shkak të kostos së saj, prej rreth 150 mijë eurove.