BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Bota

Dje firmosi urdhrin ekzekutiv për Ballkanin edhe Shqipërinë, sot Joe Biden bën lëvizjen e papritur

Dje firmosi urdhrin ekzekutiv për Ballkanin edhe Shqipërinë, sot

Me anë të një postimi në Twitter, presidenti i SHBA-së ka njoftuar se sot është nisur drejt Mbretërisë së Bashkuar dhe Europës.

Ky është udhëtimi i parë i Biden jashtë territorit të SHBA, qëkur ka marrë postin e Kreut të Shtëpisë së Bardhë.

Ai i konsideron sfidat e epokës së re, por nuk bën me dije se për çfarë konkretisht është duke vizituar Britaninë dhe BE-në. dje Biden firmosi një urdhër ekzekutiv për Ballkanin perëndimor, ku përfshihej edhe Shqipëria.  

“Jam rrugës për në Mbretërinë e Bashkuar dhe Europë sot. Është udhëtimi im i parë jashtë SHBA-së gjatë presidencës sime. Unë e di se demokracitë mund të bashkohen së bashku për të përmbushur sfidat e kësaj epoke të re këtë javë, në Evropë, ne kemi mundësinë ta provojmë këtë”, shkruan Biden.