BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Bota

“Do luftoj për emrin tim”/ Ish-presidenti Trump del sot para Gjykatës, ja cilat janë akuzat që përballet

“Do luftoj për emrin tim”/ Ish-presidenti Trump del sot para

Ish-presidenti amerikan Donald Trump njoftoi se do të dalë sot në gjykatë në fillim të një gjyqi për mashtrim civil, në të cilin do të përballet me atë që ai pretendon se është një “akuzë e rreme” se ai ka mashtruar për vlerën e pasurive të tij të paluajtshme dhe aseteve të tjera.

“Do të shkoj në gjykatë në mëngjes për të luftuar për emrin dhe reputacionin tim”, ka shkruar Trump në rrjetet sociale.

Gjykatësi i shtetit të Nju Jorkut, Arthur Engoron javën e kaluar vendosi se Trump dhe firma e tij familjare kishin fryrë me mashtrim vlerën e pasurive të tij të paluajtshme dhe aseteve të tjera për të çuar përpara nevojat e tij të biznesit, të cilat Trump dhe bashkëpunëtorët e tij e mohuan.

”Ajo vlerësoi vlerën e pasurisë së Mar-a-Lago në Palm Beach, Florida në 18 milionë dollarë, kur në fakt vlen 50 deri në 100 herë më shumë. Vlerësimet e saj shërbejnë për të mashtruar hetimin e ndërhyrjes në zgjedhje, dhe më keq. I gjithë ky rast është gënjeshtër! Shihemi në gjykatë të hënën në mëngjes”, tha Trump.

Prokurori James kërkoi një gjobë prej të paktën 250 milionë dollarësh, ndalimin e Trump dhe djemve të tij Donald Jr. dhe Eric për të kryer biznes në Nju Jork dhe një ndalim pesë-vjeçar të përdorimit komercial të pasurive të paluajtshme në pronësi të Trump dhe kompanive të tij. .

Agjencia thotë se çështja nuk ka lidhje me katër padi penale kundër Trump, duke përfshirë një përpjekje për të përmbysur zgjedhjet presidenciale të vitit 2020.