BREAKING NEWS

Gary Kokalari zbulon dëshmitarët që do çojnë pas hekurave familjen Berisha për “Gërdecin”, paralajmëron shpalljen “non grata” të Metës dhe tregon se kush është i penduari i dosjes “McGonigal”që do fundosë shumë emra

Gary Kokalari zbulon dëshmitarët që do çojnë pas
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari ngre alarmin dhe zbardh prapaskenat e forta, akuzon Metën se po përpiqet të asgjësojë PD, aktivistja ngre dyshime se Berisha po luan blofin me dosjen “McGonigal”

Evi Kokalari ngre alarmin dhe zbardh prapaskenat e forta, akuzon Metën se
x
BREAKING NEWS

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn
x
BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x

Bota

"Do të digjen si...", Kremlini kërcënon pas dërgimit të tankeve në Ukrainë: Gabim fatal

"Do të digjen si...", Kremlini kërcënon pas

Pas miratimit të vendimit të Gjermanisë për të dërguar tanke Leopard2 në Ukrainë, Kremlini ka reaguar duke thënë se ato do të digjen, shkruajnë mediat e huaja. 

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, i përshkroi synimet gjermane dhe amerikane si “një plan katastrofik”. Jam i bindur se shumë specialistë e kuptojnë absurditetin e kësaj ideje. Thjesht për shkak të aspekteve teknologjike, ky është një plan mjaft katastrofik. Gjëja kryesore është se ky është një mbivlerësim krejtësisht i dukshëm i potencialit që tanket do t’u shtonin forcave të armatosura të Ukrainës. Është një tjetër gabim, një gabim mjaft i thellë. Këto tanke do të digjen si gjithë të tjerët… Veç se kushtojnë shumë dhe kjo do të bjerë mbi supet e taksapaguesve evropianë”, ka shtuar Peskov.

Po ashtu, ka reaguar dhe ambasada ruse në Berlin, e cila dënoi veprimin dhe e qujati si një “vendim jashtëzakonisht të rrezikshëm” dhe një “përshkallëzim” të konfliktit.