BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Bota

“Do të gjobitet rëndë”, Putin nënshkruan ligjin e fortë për Rusinë

“Do të gjobitet rëndë”, Putin nënshkruan ligjin

Presidenti rus Vladimir Putin nënshkroi sot një ligj që zgjeron kufizimet mbi atë që Kremlini e quan “propagandë LGBTQ”, duke e bërë në mënyrë efektive çdo shprehje publike të asaj sjelljeje apo stili jetese të paligjshme në vend.

Sipas ligjit të ri, kushdo që përhap informacione që mendohet se është një përpjekje për të promovuar homoseksualitetin në internet ose në filma, libra ose reklama mund të gjobitet rëndë.

Ky ligj është një zgjatim i atij të mëparshëm që ndalonte “propagandën” homoseksuale ndaj fëmijëve. Autoritetet tashmë po e përdornin atë për të ndaluar “paradat e krenarisë” ose për të arrestuar aktivistët e të drejtave të homoseksualëve.

Grupet e të drejtave të njeriut thonë se ligji i ri synon të margjinalizojë plotësisht të ashtuquajturat stile jetese “jotradicionale” të homoseksualëve, biseksualëve dhe transgjinorëve.