BREAKING NEWS

‘Plumbi i Artë’/ Tronditi botën e krimit, Gjykata e Posaçme merr vendimin për Nuredin Dumanin, pasi ‘zbërtheu’ prapaskenat e errëta të bandave që veprojnë në vendin tonë

‘Plumbi i Artë’/ Tronditi botën e krimit, Gjykata e
x
BREAKING NEWS

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon Berishës e Metës foton që po shpërndahet me shpejtësi dhe i ‘thumbon’ ashpër: Nuk paska qenë aq budalla Enveri...

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon
x
BREAKING NEWS

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në banjë, unë përkëdhela ...’, Dumani zbardh detaje të rënda për grabitjen e shtëpisë së emrit të njohur! U veshën si policë të anti-drogës për të grabitur 500 mijë euro

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në
x
BREAKING NEWS

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep dëshminë e tij ish zyrtari i lartë i Policisë, Leonard Palushi që u arrestua nga personat VIP me urdhër të SPAK

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep
x
BREAKING NEWS

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë, ish-kryeministri pranon se padia e tij ndaj Blinken nuk mund të merret në shqyrtim dhe sulmon deputetin e CDU

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë,
x
BREAKING NEWS

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës së SHQUP, rrezikon t’i ndërpriten dritat dhe uji, “Rithemelimi” nuk njihet nga institucionet

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për të hetuar Berishën dhe Metën, PS ka përgjegjësi politike për zyrtarët e korruptuar që kanë rënë në burg

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për
x
BREAKING NEWS

Pas arrestimit të bosëve të krimit që mbështeten nga politika, SPAK gati fletë-arrestet për ministra, kryebashkiakë dhe drejtorë të lartë të përfshirë në abuzime me tenderat

Pas arrestimit të bosëve të krimit që mbështeten nga
x

Bota

“Do të keni pasoja të rënda”, NATO i dërgon ultimatumin e prerë Vladimir Putinit: Kujdes!

“Do të keni pasoja të rënda”, NATO i dërgon

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, paralajmëroi ashpër Rusinë se fakti që ajo ka mbledhur trupa dhe mjete të shumta ushtarake në kufirin me Ukraninën, mund t’i kushtojë shumë shtrenjtë.

“Është hera e dytë që Rusia mbledh trupa të shumtë në atë zonë. Gjithashtu ka dërguar aty edhe tanke, artileri të rëndë, dronë dhe sisteme elektronike luftarake. Ky grumbullim është i paprovokuar dhe i pashpjegueshëm. Rrit tensionet dhe rrezikon që të sjellë veprime të pallogaritura”, tha Stoltenberg në një konferencë për mediat.

“Është e qartë që nëse Rusia përdor forcën kundër Ukrainës, do të ketë kosto, do të ketë pasoja, dhe prandaj do të vazhdojmë t’i bëjmë thirrje Rusisë që të mos përshkallëzojë më tepër situatën”.

Stoltenberg tha gjithashtu se priste që qeveria e re e Gjermanisë të shpenzonte më tepër për forcat e armatosura dhe mirëpriti vendimin e saj për të mos ndryshuar vendimin për të mbajtur bazat e armatimeve bërthamore perëndimore në vend.

Vetë Ukraina, por edhe Shtetet e Bashkuara, kanë paralajmëruar se rreziku i pushtimit rus është i lartë dhe se Perëndimi duhet të veprojë për ta ndaluar këtë. Të premten, Ukraina mori në dorëzim dy anije amerikane të cilat do të patrullojnë në Detin e Zi dhe do të vendosen në Odesa. Dy anijet janë pjesë e një pakete ndihme për Ukrainën me vlerë 2,5 miliardë dollarë, të nisur prej vitit 2014, kur Rusia aneksoi Krimenë.

Edhe pse mbështet separatistët në lindje të Ukrainës, Rusia ka paralajmëruar Perëndimin dhe NATO-n që të mos shtojë praninë e saj në vend, duke e quajtur vijë të kuqe për. Pak ditë më parë, Presidenti Vladimir Putin tha se Perëndimi nuk po i merr seriozisht paralajmërimet e Rusisë.

Më të lexuarat