BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Bota

Do të ketë pushime verore? A ka rrezik deti prej koronavirusit? Specialistët konfirmojnë lajmin e mirë

Do të ketë pushime verore? A ka rrezik deti prej koronavirusit?

Koronavirusi nuk mbijeton në ujin e detit. Një lajm i mirë vjen nga kërkuesit e “Ifremer”, Instituti Francez i Kërkimit lidhur me detin.

Për të arritur në këtë konkluzion, kërkuesit francezë studiuan gocat e detit dhe midhjet së bashku me kampionë uji deti të marra nga pika të ndryshme të bregdetit francez.

Nga speciet e analizuara, asnjë prej tyre nuk shfaqi shenja të koronavirusit. Dhe në asnjë kampion të ujit të detit nuk u evidentua prania e virusit.

“Edhe pse nuk mund të flitet me siguri për të gjithë molusqet dhe ujin detar të Francës, mospasja e asnjë gjurme të Covid-19, nxjerrë nga studimi ynë, përbën një lajm të mirë”, -tha një prej kërkuesve.

Më të lexuarat