BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Bota

“Do zhduket nga faqja e dheut nëse...”/ Nuk përmbahet presidenti rus, kë po paralajmëron Putin

“Do zhduket nga faqja e dheut nëse...”/ Nuk përmbahet

Vladimir Putin u zotua të premten gjatë një interviste me gazetarët rusë se çdo vend që guxon të sulmojë Rusinë me armë bërthamore do të “zhduket nga faqja e dheut”.

Presidenti rus tha se Rusia nuk kishte synim për të nisur një sulm ??bërthamor, ndryshe nga Shtetet e Bashkuara, por shtoi se armët e avancuara hipersonike të forcave të tij do të siguronin që Kremlini të mund të përgjigjej me forcë në rast se do sulmohej.

Putin u tha gjithashtu gazetarëve se në fund të fundit do të duhet të arrihet një marrëveshje për t’i dhënë fund konfliktit të vazhdueshëm në Ukrainë, duke pretenduar se Moska ishte e hapur për arritjen e një marrëveshjeje, por deklaroi se besimi me fuqitë perëndimore dhe ukrainase ishte “pothuajse zero”.

Duke iu drejtuar mediave pas një takimi me krerët e Bashkimit Ekonomik Euroaziatik, Putin tha se Rusia donte të gjente një zgjidhje paqësore në Ukrainë, por u tradhtua nga prishja e marrëveshjeve të Minskut.