BREAKING NEWS

Video/ Nuk dorëzohet Zvicra, shkund rrjetën e Serbisë, Embolo barazon shifrat

Video/ Nuk dorëzohet Zvicra, shkund rrjetën e Serbisë, Embolo
x
BREAKING NEWS

“Protesta e 6 dhjetorit rast i mirë që opozita të marrë vëmendjen e BE-së”, politologu zbulon arsyen pse Vuçiç nuk vjen në Tiranë

“Protesta e 6 dhjetorit rast i mirë që opozita të
x
BREAKING NEWS

Mediat serbe jehonë vrasjes së tmerrshme në Kosovë: Policia e rrethoi, por autori zgjodhi të vriste veten

Mediat serbe jehonë vrasjes së tmerrshme në Kosovë: Policia
x
BREAKING NEWS

Deputetja demokrate habit me deklaratën: Partia Demokratike ka përgjegjësi për largimin e të rinjve

Deputetja demokrate habit me deklaratën: Partia Demokratike ka
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimorë në Tiranë, i pranishëm edhe kancelari gjerman, ja kush do ta shoqërojë

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimorë në
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e kreut të SPAK, avokati bën deklaratën e fortë: Kanë devijuar nga objektivi, nuk po merren me zyrtarët e lartë

Zgjedhja e kreut të SPAK, avokati bën deklaratën e fortë:
x
BREAKING NEWS

Përplasja Braçe-Balla për buxhetin, deputeti i PS-së zbardh prapaskenat

Përplasja Braçe-Balla për buxhetin, deputeti i PS-së
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë po ndodh

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me
x

Bota

“Doja ta shihja me sytë e mi se kishte vdekur”/ Sulmoi arkivolin e mbretëreshës Elisabeth, 28 vjeçari befason hetuesit me dëshminë e tij: Djali i saj Charles ka…

“Doja ta shihja me sytë e mi se kishte vdekur”/ Sulmoi

Burri i cili u arrestua pasi rrëmbeu flamurin Royal Standard të mbështjellë mbi arkivolin e Mbretëreshës, ka deklaruar se e bëri këtë sepse “ai nuk besonte se ajo kishte vdekur”.

Muhammad Khan, 28 vjeç, gjithashtu ‘planifikoi të shkelte në rezidencat mbretërore’ duke përfshirë Pallatin Buckingham.

Ai dyshohet se do t’u shkruante anëtarëve të familjes mbretërore dhe nëse nuk do të merrte përgjigje, ai kishte planifikuar të përpiqej të shkonte dhe të fliste vetë me Mbretëreshën.

Kur 28-vjeçari u pyet se çfarë do të bënte nëse do të ishte i pasuksesshëm, ai zbuloi në gjykatë se do të vazhdonte të shkelte në pallatin mbretëror për sa kohë që ishte gjallë.

Gjykata doli në përfundimin se ai vuante nga iluzionet dhe beson se mbreti Charles ka diçka të bëjë me vdekjen e Mbretëreshës.

Furnizimi i drejtpërdrejtë i cili tregonte mijëra vajtues që po kalonin nëpër Westminster Hall u ndërpre për një kohë të shkurtër pasi burri u përplas në tokë nga oficerët e policisë.

Khan u arrestua në vendngjarje dhe u paraqit sot në gjykatë, i akuzuar sipas nenit 4A të Aktit të Rendit Publik, shkruan Daily Mail.

Prokurori Luke Staton tha se Khan ishte në mesin e 250,000 vajtuesve që u paraqitën në sallë nga ora 17:00 e së mërkurës deri të hënën herët në mëngjes.