BREAKING NEWS

“Rama përfundon në burg nëse...”, Spartak Ngjela nxjerr skenarin tronditës, zbulon kush e ka ‘fundosur’ Ilir Metën

“Rama përfundon në burg nëse...”, Spartak Ngjela
x

Bota

Donald Trump: Kam marrë një letër shumë të bukur nga Kim Jong Un

Donald Trump: Kam marrë një letër shumë të bukur nga
Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se ka marrë një letër të ngrohtë nga udhëheqësi koreano-jugor Kim Jong Un.
Duke folur për gazetarët jashtë Shtëisë së Bardhë, Trump tha: "Besoj se do të ndodhë diçka shumë pozitive," por nuk dha më sumë detaje.
 
Uashingtoni po përpiqet të rindërtojë marrëdhënien me Penianin  me qëllim çmontimin e programit raketor dhe bërthamor ushtrak. Trump e Kim u takuan herën e fundit në Hanoi por nuk arritën në një marrëveshje.
 
"Mora një letër shumë të bukur nga Kim Jong Un ... e vlerësova shumë," tha Trump, një ditë pas raportimeve në Wall Street Journal se gjysmë-vëllai i vrarë i Kim, Kim Jong Nam, ka qenë një burim informacioni për Agjencinë Qendrore të Inteligjencës (CIA).
 
Kim Jong Nam u vra në aeroportin e Kuala Lumpur, Malajzi në 2017.