Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Donald Trump: Kam marrë një letër shumë të bukur nga Kim Jong Un

Postuar: 11/06/2019 - 20:43

Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se ka marrë një letër të ngrohtë nga udhëheqësi koreano-jugor Kim Jong Un.
Duke folur për gazetarët jashtë Shtëisë së Bardhë, Trump tha: "Besoj se do të ndodhë diçka shumë pozitive," por nuk dha më sumë detaje.
 
Uashingtoni po përpiqet të rindërtojë marrëdhënien me Penianin  me qëllim çmontimin e programit raketor dhe bërthamor ushtrak. Trump e Kim u takuan herën e fundit në Hanoi por nuk arritën në një marrëveshje.
 
"Mora një letër shumë të bukur nga Kim Jong Un ... e vlerësova shumë," tha Trump, një ditë pas raportimeve në Wall Street Journal se gjysmë-vëllai i vrarë i Kim, Kim Jong Nam, ka qenë një burim informacioni për Agjencinë Qendrore të Inteligjencës (CIA).
 
Kim Jong Nam u vra në aeroportin e Kuala Lumpur, Malajzi në 2017. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 09:47

Një avion i vogël është rrëzuar në brigjet e Kalifornisë, ku fatmirësisht si piloti dhe pasagjeri arritën të shpëtonin pa dëmtime.

Piloti pasi doli në det filmoi avionin që drejtonte.

Postuar: 23/08/2019 - 09:28

Pas 14 vitesh përpjekjesh, një grup zhytësish kanë arritur të gjejnë anijen e famshme të Titaniku

Postuar: 23/08/2019 - 09:16

Dhjetëra persona është raportuar të jenë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur nga disa vetëtima

Postuar: 22/08/2019 - 23:42

Pyjet e shiut në Amazonë po digjen në hapësira aq të mëdha sa tymi tashmë mund të shihet edhe n

Postuar: 22/08/2019 - 18:19

Prefekti i qytezës gjermane Grafenwoehr, Edgar Knobloch, tha sot se nuk beson që presidenti i S

Postuar: 22/08/2019 - 17:47

Kina ka dislokuar zyrtarisht avionët e saj elitarë J-20 në komandën e “teatrit lindor&rdq

Postuar: 22/08/2019 - 17:26

Në ditën e dytë të konsultimeve për zgjidhjen e krizës politike të shkaktuar nga dorëheqja e kr