Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Donald Trump: Koreja e Veriut nuk është kërcënim bërthamor

Postuar: 13/06/2018 - 16:45

Donald Trump, tha se Phenjani nuk paraqet më kërcënim bërthamor për botën.Trump i bëri këto komente një ditë pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, në Singapor.

“Sapo erdha. Një rrugë e gjatë, por secili tani mund të ndjehet më i sigurt sesa në ditën kur kam marrë detyrën”, tha Trump përmes një postimi në Twitter.

“Nuk ka më kërcënim bërthamor nga Koreja e Veriut. Takimi me Kim Jong Unin ka qenë një përvojë interesante dhe shumë pozitive. Koreja e Veriut ka potencial të madh për të ardhmen”, tha Trump, raporton rel.

Trump dhe Kim nënshkruan një deklaratë të përbashkët, në të cilën Kim u zotua se “do të punojë drejt denuklearizimit të plotë të Gadishullit Korean”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/08/2018 - 22:18

Një tërmet i fortë ka shkundur Italinë mbrëmjen e sotme. Sipas mediave vendase, epiqendra e tërmetit ka qenë në Molise, me një magnitudë 5.2 ballë e thellësi 9 km në tokë.

Postuar: 16/08/2018 - 21:15

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se as ai e askush tjetër nga pala serbe nuk e

Postuar: 16/08/2018 - 20:55

Një tërmet i fuqishëm ka goditur në Molise të Italisë mbrëmjen e sotme.

Postuar: 16/08/2018 - 20:00

SHBA vazhdojnë trysninë ndaj presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan për të liruar pastorin amerika

Postuar: 16/08/2018 - 19:22

Së paku 22 persona kanë vdekur si pasojë e infeksionit me sëmundjen e kolerës në vendin afrikan N

Postuar: 16/08/2018 - 19:17

Duane Youd mendoi se kishte gjetur zgjidhjen ideale për t’u hakmarrë ndaj bashkëshortes dhe

Postuar: 16/08/2018 - 17:02

“Zjarrfikësit biseduan me mua dhe u përpoqën të më nxjerrin nga rrënoja, por ata nuk e panë