BREAKING NEWS

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!
x

Bota

Donald Trump refuzon pagën e tij si president i SHBA-së, ja se ku do të shkojnë paratë e shefit të Shtëpisë së Bardhë

Donald Trump refuzon pagën e tij si president i SHBA-së, ja se ku do

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump do të dhurojë pagën e tij të 3 muajve për Departamentin e Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore, për të zhvilluar terapi të reja për trajtimin dhe parandalimin e Covid-19.

Sekratarja e shtypit në Shtëpinë e Bardhë, Kayleigh McEnany, e dha njoftimin ditën e premte.

Me një çek në dorë, McEnany tha: “Ja çeku prej 100.000 dollarësh. Ky do të shkojë direkt nga presidenti Trump, i cili pagën e tij nuk e tërheq, por e kalon për iniciativa bamirësie, te kërkimi për Covid-19”.